VIDEO Debakl Bluesa u FA Cupu: Šok na Stamford Bridgeu u 119. minuti!

Londonska momčad oprostila se od obrane naslova u FA Cupu već u 4. kolu...

Loše ovosezonske igre nogometaša Chelseaja dobile su, nakon Premierlige, svoju epizodu i u FA Cupu. Aktualnog je prvaka i pobjednika ovog natjecanja nakon izvođenja jedanaesteraca u ponovljenom dvoboju 4. kolu izbacio Everton.

Osnovnih je 90 minuta završilo rezultatom 0-0, a golove su gledatelji na Stamford Bridgeu vidjeli tek u dodatnih 30 minuta. Najprije je u 103. minuti, nakon što se lopta odbila od prsa Didiera Drogbe, domaće u vodstvo doveo Frank Lampard i kada se činilo da će se Chelsea izvući i izboriti plasman u osminu finala, u 119. je minuti izjednačio Leighton Baines.

Pobjednik je tako morao biti odlučen izvođenjem udaraca s bijele točke, a i tu je prvi do prednosti došao Chelsea. Najprije je Lampard pogodio za 1-0, da bi potom udarac spomenutog Bainesa obranio Petr Čech.

Drogba je povećao prednost Londončana, da bi potom precizan bio i Phil Jagielka. No, u trećoj je seriji neuspješan bio Anelka te na taj način dopustio Mikelu Arteti da izjednači na 2-2. Michael Essien i John Heitinga su bili precizni u četvrtom krugu, da bi potom Ashley Cole poslao loptu daleko od gola Tima Howarda. Kapetan gostiju Phil Neville je iskoristio meč-loptu i odveo svoju momčad među 16 najboljih u ovom natjecanju.

Ancelotti: Odabrao sam dobre izvođače penala

Po završetku utakmice, u Chelseaju je očekivano zavladalo veliko razočarenje.

"Jasno je da smo jako razočarani. Ovo nije lak trenutak za klub. Danas smo naporno radili dva sata i stvorili mnoštvo prilika. Mislim da smo zaslužili pobjedu. U sljedećih nekoliko dana se moramo oporaviti za prvi dvoboj osmine finala Lige prvaka protiv Copenhagena," naglasio je nakon utakmice menadžer Chelseaja Carlo Ancelotti.

Priznao je pritom da je njegova momčad vježbala izvođenje jedanaesteraca, te da Nicolas Anelka tom prilikom nije nijednom promašio. No, u subotu je upravo francuski napadač bio neprecizan s bijele točke, baš kao i Ashley Cole koji je, tvrdi Ancelotti, bio pun samopouzdanja.

"Smatrao sam da sam odabrao dobre izvođače penala. Vježbali smo na treningu i odabrana petorica su bila najbolja. No, jasno je da su jedanaesterci lutrija u kojoj nekad dobijete, a nekad izgubite," upotrijebio je poznatu nogometnu frazu Ancelotti.

Talijanski stručnjak priznao je i da je pod pritiskom zbog loših rezultata londonskog kluba ove sezone. Chelsea je u Premierligi, u kojoj također brani naslov, nakon 26 odigranih utakmica tek na petom mjestu i čeka ga borba za jedno od mjesta koje vode u Ligu prvaka.

"Svaki put u nogometu kad momčad ne postigne željeni rezultat, trener je pod pritiskom. No, imam veliku podršku kluba i igrača i zajedno idemo dalje. Želimo do što boljeg rezultata u Ligi prvaka i do četvrtog mjesta u Premiershipu," dodao je Ancelotti.

Utakmicu Kopenhagen – Chelsea u Ligi prvaka gledajte na GOL.hr-u ovog utorka od 20.40!