Nogometaši Boltona prvi su polufinalisti FA Cupa, nakon što su u gostima pobijedili Birmingham s 3-2. Ivan Klasnić ovoga puta nije bio strijelac, ali je opet dao obol pobjedi Boltona...

Bolton se u polufinale probio zahvaljujući trećoj uzastopnoj pobjedi u gostima. Prethodne dvije ostvario je protiv Wigana i Fulhama, obje sa po 1-0. U obje je strijelac za Bolton bio Ivan Klasnić. Ovoga puta nije zabio. Igrao je hrvatski 31-godišnji napadač do 61. minute,a u 21. minuti je asistirao Johanu Elmanderu u 21. minuti za vodeći gol Boltona. Klasnić je, leđima okrenut golu, sjajno laganim dodirom skrenuo loptu prema Elmanderu, koji je izbjegao zamku zaleđa, prišao neometan vrataru Birminghama Benu Fosteru i matirao ga preciznim udarcem.

Birmingham je izjednačio u 38. minuti preko Jeromea. U 66. je Davies iz penala opet doveo Bolton u vodstvo. U 80. minuti je Phillips vrlo lijepim pogotkom još jednom izjednačio rezultat (2-2), a pobjedu gostima osigurao je Boltonov krilni južnokorejski igrač Chung-Yong Lee u 90. minuti. Upravo je on u 61. minuti zamijenio Klasnića.

Bolton je prvi puta nakon 2000. godine osigurao plasman u polufinale FA Cupa. Kasnije u subotu, u četvrtfinalu se na Old Traffordu sastaju Manchester Unite i Arsenal.

U nedjelju će svoje četvrtfinalne dvoboje odigrati Manchester City i Reading, odnosno West Ham i Stoke.

FA Cup, četvrtfinale:

Birmingham – Bolton 2-3 (Jerome 38, Phillips 80 / Elmander 21, Davies 66 – 11 m, Lee 90)