Nogomet
Nogomet

Nogometaši Milana napravili su novi korak prema naslovu talijanskih prvaka 2-1 pobjedom u Firenci kod Fiorentine u posljednjoj utakmici 32. kola Serije A...

Antonio Cassano propustio je susret za "rossonere" zbog suspenzije, a Alessandro Nesta, Andrea Pirlo, Massimo Ambrosini, Daniele Bonera, Marek Jankulovski i Pippo Inzaghi zbog ozljeda. U sastav Milana vratio se Zlatan Ibrahimović kojem slijedi nova pauza zbog crvenog kartona zarađenog pred sam kraj susreta.

U posljednjih šest utakmica protiv "viola" Ibrahimović je postigao pet golova i tri ih namjestio. U nedjelju je propustio upisati se na listu strijelaca, ali je sudjelovao kod oba gola. No, ne direktnim asistencijama.

Kod prvoga je gola Ibrahimović loptom proigrao Pata, a ovaj ju proslijedio Clarenceu Seedorfu za lijep udarac i uvodno vodstvo gostiju u osmoj minuti.

U 41. zabio je Pato, ovaj puta nakon kombinacije Ibrahimovića i Kevin-Princea Boatenga.

Nekoliko napada Fiorentinine momčadi konačno su urodili plodom u 79. minuti nakon dalekometnog šuta Juana Manuela Vargasa. Lopta je u mrežu skrenula odbivši se od prsa Gennara Gattusa koji je u igru ušao koji trenutak ranije.

Kako bilo, Milan je svoj posao uspješno odradio, no i ostao bez Ibrahimovića koji je zaradio crveni karton zbog vrijeđanja suca. Slijedi kazna od minimalno dvije utakmice za švedskog reprezentativca kojem je ovaj dvoboj bio povratnički nakon dvije propuštene utakmice zbog udaranja Romina braniča Rossija. Koliko je bedasto ona zarađena najbolje će reći da je Ibrahimović isključen zbog prigovaranja oko izvođenja auta.

Do kraja sezone ostalo je još šest kola. Nepotrebno je reći koliko je Ibrahimović smanjio šanse "rossonera" da dočekaju naslov poslije šest godina. U ovom su trenutku tri boda ispred Napolija...