Nikica Jelavić još je jednom bio junak u slavlju Rangersa i tako ostavio svoj klub u igri za titulu..

Iako su gostovali kod posljednjeplasiranog sastava, igrači Rangersa nisu imali lagani posao. Točnije, diktirali su tempo u igri i imali mnogo više izraženih šansi (7-1 omjer udaraca u okvir vratiju za Rangers), no teškom su mukom materijalizirali bolju igru.

U samom smiraju prvog poluvremena, u 44. minuti, Jelavić je odlično reagirao, te je s vrha šesnaesterca, desnom nogom, matirao nemoćnog domaćeg vratara Čeha Černyja. Bio je to Jelavićev jubilarni deseti pogodak u ovoj sezoni.

Inače, pred kraj utakmice je Jelavić postigao još jedan pogodak, sjajnim poluvolejem pod gredu, ali je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa hrvatskog nogometaša.

Gosti mogu biti sretni i zbog situacije u 17. minuti. Naime, tada je domaćin, odnosno Dougie Imrie, promašio jedanaesterac koji je mogao odvesti utakmicu u nekom drugom smjeru.

''Sam slobodnjak Nikica je izveo na fantastičan način, u gornji desni kut. Allen McGregor je i svoj posao odradio vrlo dobro dvjema obranama. Naravno, izvrsno je reagirao kod penala, ali i iskazao se u drugom poluvremenu kada smo bili u vodstvu,'' kazao je mandžer kluba Walter Smith nakon utakmice.

Pohvalno se o Jelavićevoj i McGregorovoj igri izrazio i suigrač Richard Foster:

''Znali smo da nas čeka teška utakmica, Hamilton se bori za goli život. Srećom, došli smo do bodova na kojima moramo zahvaliti Allanu i Nikici na trenucima magije koju su pokazali u prvome poluvremenu. Hamilton je u uvodu utakmice bio bolja momčad, no kada imate u sastavu igrača kakav je Nikica onda uvijek imate šansu. Njega krasi kvaliteta, slobodni udarac mu je bio sjajan. On je top-klasa.''