Nogomet
Nogomet

Menadžer Glasgow Rangersa Walter Smith i njegov američki suigrač Mo Edu nahvalili su hrvatskog nogometaša Nikicu Jelavića nakon njegove sjajne igre u 28. kolu škotskog Premiershipa...

Zabio je Jelavić dva gola u 4-0 domaćoj pobjedi nad St. Johnstoneom, prvi i posljednji, a bili su mu to sedmi i osmi ove sezone u elitnom razredu škotskog nogometa u 11. nastupu. Također je hrvatski napadač sjajno asistirao petom Saši Papcu kod trećeg gola Rangersa u 81. minuti.

''Jela je oštar igrač, pametan igrač i uvijek pronalazi način za postizanje gola iz ničega. Ako se nađe u nekakvoj poluprilici, obično će ju iskoristiti, a danas smo vidjeli novi takav primjer. Njegov prvi gol bio je sjajan, a i drugi je također sjajno zabio. Zaista je važan igrač za nas i uvijek je gladan golova,'' rekao je Edu, veznjak Rangersa i američke reprezentacije, za klupsku internet-stranicu.

''Započeli smo dobro i prvi gol Nikica je sjajno zabio. Nije imao puno vremena za procjenu situacije, ali pucao je zaista dobro. Sjajan je bio i Sašin gol, kao i dodavanje petom od Nikice. Jelavić zaista počinje igrati na pravoj razini u smislu oštrine, a ovo je zapravo bila tek njegova druga utakmica u kojoj je odigrao 90 minuta za nas. Stoga se nadam da ćemo odsad gledati ono najbolje od njega,'' izjavio je menadžer Rangersa Walter Smith.