VIDEO Kakav strijelac: Eto'o krasnim golom ušutkao rasiste!

Nogometaši Intera izjednačili su se s gradskim rivalom Milanom na čelu talijanske prvenstvene ljestvice, barem dok svoju utakmicu večeras u Bariju ne odigra Lazio koji se opet može vratiti na vrh...

Aktualni talijanski i europski prvak slavio je u 7. kolu Serije A u gostima kod Cagliarija s 1-0.

Utakmica na Sardiniji prekinuta je nakon samo tri minute zbog rasističkih ispada domaćih navijača. Sudac Paolo Tagliavento nije želio dopustiti primitivne uzvike na račun Interova kamerunskog napadača Samuela Eto'oa i zaustavio je dvoboj te pozvao kapetana obje momčadi na centar igrališta, a potom od službenog spikera zatražio da upozori domaće pristalice da će utakmica biti trajno prekinuta ukoliko se nastave ponašati u dotadašnjem stilu.

Stanka je trajala tri minute, a u nastavku je Eto'o na najbolji mogući način ušutkao domaće rasiste. U 39. je minuti primio loptu na vrhu šesnaesterca, fintom izbacio Davidea Astorija i ljevicom pospremio loptu u mrežu. Šesti mu je to prvenstveni pogodak ove sezone, a ukupno 12. u svim službenim utakmicama.

U nastavku je Cagliari imao nekoliko dobrih prilika, najbolju u 76. minuti kada se lopta od Christiana Chivua odbila u gredu, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.