U posljednjoj utakmici 27. kola talijanske Serije A nogometaši vodećeg Milana pobijedili su s 3-0 Napoli na svom San Siru.

Konačan rezultat sugerira da je Milan lako došao do pobjede u ovom ogledu, no činjenice govore da je utakmica prelomljena u 49. minuti kada je sudac Giancarlo Rocchi dosudio kontroverzni jedanaesterac za domaćina. U tom je trenutku rezultat bio 0-0, a dotad Milan nije stvorio niti jednu pravu priliku za pogodak (izuzev slučajne šanse Van Bommela u kojoj se našao nakon odbijene lopte).

U tom trenutku kada je Rocchi svirao jedanaesterac nitko od igrača Milana nije sugerirao takvu odluku. Štoviše, rukama su pokazivali na korner. No, Rocchi je dosudio prilično sumnjiv penal, a Zlatan Ibrahimović je bio precizan s bijele točke.

>> 'Ja nemam suigrače na travnjaku, imam braću'

Nakon toga se utakmica posve promijenila. Igrači Milana su se oslobodili, a pogotovo to vrijedi za Pata koji je do kraja bio nezaustavljiv. U 77. minuti je krasno asistirao strijelcu Boatengu, dok je u 80. fantastično završio kontru preciznim udarcem s 20-ak metara.

Treba istaknuti da Napoli nije bio na razini tijekom ove utakmice, te su njegovi napadači bili potpuno odsječeni kroz cijelu utakmicu.