Muke nogometaša Tottenhama s Manchester Unitedom se nastavljaju. Spursi ni u 26. utakmici zaredom, u svim natjecanjima, nisu uspjeli doći do pobjede nad “crvenim vragovima”...

United je u posljednjoj subotnjoj utakmici 10. kola Premierlige na svome Old Traffodu pobijedio goste s 2-0 i ponovno se izjednačio s Arsenalom po broju bodova (20). Oba kluba za vodećim Chelseajem zaostaju pet bodova.

Sadržajnu subotnju utakmicu već je u prvoj minuti najavio Korejac Park pogodivši okvir Tottenhamova gola, a samo sedam minuta kasnije na drugoj je strani isto pošlo za nogom i Rafaelu van der Vaartu. Momčad Alexa Fergusona povela je u 30. minuti kad je kapetan Nemanja Vidić iskoristio nabacivanje Nanija i glavom poslao loptu iza leđa Gomesa. Sedam minuta kasnije s otprilike 17 metara odlično je pucao Luka Modrić, jedini Hrvat koji je dobio priliku u ovom dvoboju, ali se Edwin van der Sar, koji je u petak napunio 40 godina, sjajno protegnuo i obranio.

Manchester je pobjedu potvrdio u 84. minuti rijetko viđenim bizarnim pogotkom Nanija. Tottenhamov vratar Gomes je mislio da je sudac dosudio prekršaj i ispustio je loptu iz ruku s namjerom da izvede slobodan udarac. No, s leđa mu se prikrao portugalski veznjak, došao do lopte i, nakon trenutka oklijevanja, poslao je u praznu mrežu.

Pomoćnik je najprije poništio pogodak, no glavni sudac Mark Clattenburg je pokazao na centar što je izazvalo velike prosvjede gostiju. U toj je gužvi žuti karton zbog protestiranja zaradio i Modrić koji je u 62. minuti, nakon izlaska Robbieja Keanea, preuzeo kapetansku vrpcu.

Spomenimo i da Niko Kranjčar ni ovom prigodom nije ulazio u igru, Vedran Ćorluka je i dalje ozlijeđen, a Stipe Pletikosa nije bio u kadru Tottenhama.

Premiership, 10. kolo:

Manchester United - Tottenham 2-0 (Vidić 30, Nani 84)

Arsenal - West Ham 1-0 (Song 88)

Blackburn - Chelsea 1-2 (Mwaruwari 21 / Anelka 39, Ivanović 84)

Everton - Stoke City 1-0 (Yakubu 67)

Fulham - Wigan 2-0 (Dempsey 30, 44)

Wolverhampton - Manchester City 2-1 (Milijaš 30, Edwards 57 / Adebayor 23 - 11 m)