U finalu FA kupa pobjedom 1:0 plasirao se Manchester City…

Veliko slavlje Ctyjevih navijača vidjeli smo nakon posljednjeg sučevog zvižduka na Wembleyju u polufinalu FA kupa. Pogotkom Yaye Tourea u 52. minuti City je slavio s minimalnih 1:0 i zasluženo izborio veliko finale.

Raspali su se na taj način snovi "crvenih vragova" o reprizi 1999. godine, odnosno osvajanju trostruke krune. United će priliku za trofeje tako morati tražiti kroz Premiership u kojem je na prvom mjestu i Ligu prvaka u kojoj će u polufinalu odmjeriti snage sa Schalkeom.

Manchester City se, pak, plasirao u prvi finale FA Cupa nakon 1981. godine, a u njemu će loviti svoj prvi trofej nakon 1976. i naslova u Liga kupu. Suparnika u finalu saznat će u nedjelju kad se u drugom polufinalu, također na Wembleyju, sastaju Bolton i Stoke City.

Ključni se trenutak subotnjeg okršaja, u kojem nije bilo Waynea Rooneyja (suspenzija) i Carlosa Teveze (ozljeda), dogodio u 52. minuti kada je Carrick pred svojim šesnaestercem dodao loptu Toureu, a bjelokošćanski se veznjak sjurio u kazneni prostor, prošao pored nemoćnog Nemanje Vidića i matirao Edwina van der Sara.

Najbolju je priliku za izjednačenje United imao u 66. minuti kada je pokušaj Nanija iz slobodnog udarca vratar Cityja Joe Hart odbio u gredu. Šanse Uniteda dodatno su se smanjile u 72. minuti kada je još jedan tragičar Paul Scholes otvorenom kopačkom pogodio Pabla Zabaletu u natkoljenicu i dobio izravni crveni karton.

Podsjetimo, upravo je Scholes uoči utakmice razljutio navijače Cityja izjavama kako taj klub i Liverpool nisu dostojni biti rivali Man Unitedu.