VIDEO Mega-dvoboj: Messi magično asistirao i zabio za pobjedu, Ronaldo 'zakucao'!

Argentinci su u Ženevi, na zaleđenom travnjaku Gradskog stadiona, došli i do četvrte pobjede u petoj utakmici odigranoj nakon Svjetskog prvenstva.

Izabranici Sergija Batiste na krilima Lea Messija nadigrali su Portugalce 2-1. Omaleni je Barcelonin napadač u 14. minuti krasno asistirao Angelu Di Mariji za vodstvo, da bi u 90. minuti riješio pitanje pobjednika pogotkom iz 11-erca. Bio je to njegov 16. pogodak za Argentinu u 54. nastupu.

Za Portugalce je pak u 21. minuti, nakon akcije i ubacivanja s desne strane, zabio Cristiano Ronaldo upotpunivši tako sraz dvaju ponajboljih svjetskih nogometaša u ovom trenutku. Njemu je to 26. pogodak u 80. nastupu za nacionalnu momčad.

Nakon Ronaldova izjednačenja Portugal je bio bolja momčad na travnjaku. Centarfor Hugo Almeida u drugom je poluvremenu pogodio gredu i promašio prazan gol doslovno s metra udaljenosti.

U samoj završnici Argentinci su proigrali ulaskom Javiera Pastorea. Sam je veznjak Palerma neposredno prije Messijeva pogotka odluke glavom uzdrmao vratnicu, a još malo ranije propustio stopostotnu prigodu iz blizine. Sjajno mu je u šut ušao golman lisabonskog Sportinga Rui Patricio.
Za Argentince ovom prilikom nije nastupio Carlos Tevez, koji je time kažnjen jer se nije odazvao izbornikovu pozivu za posljednju prijateljsku utakmicu, protiv Brazila.

Nogometna reprezentacija Engleske pobijedila je Dansku 2-1 u prijateljskom susretu igranom u Kopenhagenu golom "džokera" s klupe Ashleyja Younga iz 68. minute.

Liverpoolov branič Daniel Agger doveo je Dance u vodstvo golom glavom u sedmoj minuti nakon lijepog nabacivanja Christiana Eriksena s desne strane, no Englezi nisu dugo čekali na poravnanje. Samo tri minute kasnije sjajno je s desne strane prizemno ubacio Theo Walcott, a novopečeni napadač Aston Ville Darren Bent trebao je postaviti samo nogu i ugurati loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Odlučujući gol vrijedan pobjede zabio je također igrač Aston Ville Ashley Young, i to njegovom slabijom, desnom nogom, na lijepo dodavanje Glenna Johnsona u bliži kut s nekih desetak metara. Valja reći da je ovo Engleskoj bila prva pobjeda u Skandinaviji u devet pokušaja od 1992. godine, kao i da je to bio premijerni susret u kojem je veznjak Chelseaja Frank Lampard ponio kapetansku traku.

Nizozemska reprezentacija, finalist Svjetskog prvenstva u Južnoj Africi, savladala je Austriju 3-1 u Eindhovenu. Golove za "oranje" zabili su Wesley Sneijder, Ibrahim Affelay i Dirk Kuyt (iz jedanaesterca), dok je za Austrijance počasni gol zabio napadač Werdera Marko Aranutović iz penala pet minuta prije kraja. Posebno je lijep bio prvi gol na utakmici koji je u 28. minuti Sneijder zabio sjajnim volejem s više od 20 metara, nakon prethodno odigranog duplog pasa.

Na kraju spomenimo iznenađujuću domaću pobjedu Luxemburga nad Slovačkom 2-1 ostvarenu na nacionalnom stadionu koji nosi ime Josyja Barthela. Dva je gola za Luksemburg zabio napadač F91 Dudelangea Daniel da Mota i tako donio svojoj reprezentaciji prvu pobjedu od rujna 2008. godine, i to protiv trenutno 20. reprezentacije FIFA-inog poretka i sudionika osmine finala SP-a u Južnoj Africi.
Hajdukov vezni nogometaš Ervin Bulku bio je strijelac jedinog pogotka za Albaniju u domaćem porazu (2-1) njegove reprezentacije od Slovenije.

Prijateljske utakmice:

Danska – Engleska 1-2 (Agger 8 / Bent 10, Young 68)
Luksemburg – Slovačka 2-1 (Mota 62, 82 / Jendrišek 55)
Belgija – Finska 1-1 (Witsel 61 / Porokara 90)
Nizozemska – Austrija 3-1 (Sneijder 28, Huntelaar 48, Kuyt 71 / Arnautović 84-11m)
Malta – Švicarska 0-0
Norveška – Poljska 0-1 (Lewandowski 19)
Bugarska – Estonija 2-2 (Popov 41, 83 / Vasiljev 20-11m, 80)
Albanija – Slovenija 1-2 (Bulku 62 / Novakovič 24, Dedič 90-11m)
Južna Afrika – Kenija 2-0 (Somma 3, Pienaar 45)