Lionel Messi junak je Barcine visoke 5:0 Kup pobjede protiv Betisa na Camp Nouu...

Barca je u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja obavila sav posao protiv drugoligaša Betisa koji nema nikakve izglede u uzvratu nadoknaditi pet pogodaka razlike.

Nakon što je tijekom tjedna proglašen najboljim nogometašem 2010. godine, Lionel Messi odlučio je na terenu pokazati svima koji su kritizirali takav izbor zašto je baš on dobio Zlatnu Loptu.

Messi je zabio prva tri pogotka protiv Betisa. Prvog je zabio na asistenciju Inieste, uz lagano prebacivanje gostujućeg golmana u 44. minuti. U 62. minuti odlično se snašao pred golom i iz popravnog udarca ponovo matirao Casta.

U 73. minuti Messi je ponovo dobio savršenu loptu, krenuo sam prema Castu i sigurno zabio za novi hat-trick, prvi nakon gaženja Almerije 8-0. Do kraja dvoboja u listu stijelaca još su se upisali Pedro i Keita, tako zaokruživši visoki trijumf protiv Betisa.

Trener Barcelone Pep Guardiola povukao je Messija iz igre u 86. minuti, kako bi omogućio navijačima Barcelone da ga ovacijama isprate za učinak na ovoj utakmici, ali i svima ostalima u dresu katalonskog kluba, što mu je i omogućilo osvajanje Zlatne lopte.

Ljubitelje statistike valja izvijestiti da je Messi zabio svoj 29., 30. i 31. gol ove sezone u dresu Barcelone, a u Kupu kralja stigao je do brojke 4. Usto je postigao 18 golova u Primeri, 6 u Ligi prvaka i tri u Superkupu. Sve je to ostvario u 27 utakmica u dresu Barcelone.

Barca je tako ostala u igri za sva tri trofeja ove sezone: može osvojiti Kup, Primeru i Ligu prvaka. I u sva tri natjecanja je veliki favorit...