VIDEO Ni Messijev gol ne pomaže: Barca opet kiksala!

Barcelona je po drugi put ove sezone ostala bez punog plijena na Camp Nou, ovaj put protiv opasne Mallorce...

Guardiolina momčad povećala je svoj zaostatak za vodećom Valencijom na tablici Primere. Nakon što je Hercules slavio na Camp Nou i Mallorca je pokazala da taj stadion više nije mjesto na kojem si osuđen na poraz.

Na domaćem terenu protiv Mallorce Katalonci su poveli lijepim golom Lea Messija u 21. minuti, međutim u 43. je nakon kornera izravno Nsue Lopez te se s 1:1 otišlo na poluvrijeme.

U drugom dijelu Barcelona je žestoko napala, imala nekoliko odličnih prilika, a Bojan Krkić pogodio je stativu. Međutim, imao je posla i Valdez koji je morao ispravljati nekarakteristične pogreške ovaj put dekoncentrirane obrane Guardioline momčadi. Do kraja dvoboja rezultat se nije mijenjao i gosti su tako osvojili bod koji su itekako zaslužili.

Od drugih utakmica 6. kola Primere valja izdvojiti Villareal, koji nakon poraza od Dinama igra fantastično. U ovom kolu španjolskoga nogometnog prvenstva sastav Juana Carlosa Garrida na svom je El Madrigalu nadigrao Racing iz Santandera, jednu od najlošijih momčadi Primere u ovom trenutku, 2-0.

Golove za domaće postigli su suigrači iz najubojitijega napadačkog para Primere u ovom trenutku: Brazilac Nilmar i Talijan Giuseppe Rossi. Nilmar je u šest uvodnih nastupa u prvenstvu skupio pet, a Rossi pogodak manje. Zajedno su na čelu ljestvice najučinkovitijih strijelaca Primere.

Villarrealu je nakon uvodnog poraza ovo bila peta uzastopna prvenstvena pobjeda.