Nogometaši Barcelone praktički su osigurali nastup u finalu španjolskog Kupa kralja. U prvoj utakmici polufinala na svome su Camp Nouu deklasirali Almeriju s 5-0...

Sav su posao Katalonci obavili već u prvom poluvremenu, točnije nakon samo 31 minute su imali prednost 4-0. Golijadu je otvorio Lionel Messi u devetoj minuti udarcem s 20-ak metara, lopta je pritom prešla gostujućem vratara Estebanu preko prstiju. Samo minutu kasnije pogodio je i David Villa na dodavanje Xavija, potom je u 15. minuti strijelac ponovno bio Messi kojeg je poslužio Andres Iniesta da bi priču u prvom poluvremenu zaključio Pedro pogotkom glavom nakon nabacivanja Xavija.

Barcelona je i u nastavku imala nadmoć, ali okrunila ju je samo jednim zgoditkom čiji je autor u 87. minuti bio Seydou Keita.

Budući da je Real Madrid ranije u gostima svladao Sevillu s 1-0, već se pomalo nazire veliki finalni sudar dvaju najvećih rivala u španjolskom nogometu. No, prije toga i jedni i drugi za tjedan dana moraju odraditi uzvratne utakmice.