Nogomet
Nogomet

Nogometaši dortmundske Borussije pobijedili su u prvom dvoboju 12. bundesligaškog kola HSV na rasprodanom (80.720 navijača) Signal-Iduna-Parku 2-0...

Izgledali su i pobijedili Dortmunđani kao vodeća momčad prvenstva, nadmašivši goste u svakom pogledu za 10. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu u 12. utakmici. Pred drugoplasiranim Mainzom, uz utakmicu viška, momčad Jürgena Kloppa sada ima sedam bodova prednosti. Za poraz ne zna od prvog kola, 22. kolovoza.

Shinji Kagava doveo je domaće u prednost u 49. minuti nakon povratne lopte s desne strane nadirućeg Poljaka Piszczeka, da bi na 2-0 u 70. minuti povisio Lucas Barrios.

Oba su gola bili plod izvanrednih i munjevito brzih akcija domaćih igrača. Pogotovo je poseban bio drugi, kod kojeg je akciju (proigravanje glavom) počeo i dovršio 26-godišnji Paragvajac. Kagawa je potom odigrao na desnu stranu za Marija Götzea (18), koji je osvojio puno prostora, ušao u 16-erac i na drugoj strani pronašao četiri godine starijeg Kevina Großkreutza, koji je petom vratio loptu Barriosu za konačan pogodak.

Akciju koju su iznijeli novi njemački reprezentativci Paragvajac je okrunio sedmim ovosezonskim pogotkom. Kagawa je zabio svoj šesti.

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić trudio se koliko je mogao u redovima gostiju. Odigrao je svih devedeset minuta, a ostat će najupamćeniji po promašaju stopostotne prilike u 74. minuti. Pitroipino je ubacivanje s desne strane glavom poslao preko grede.