U izravnom dvoboju za peto mjesto Premiershipa Tottenham je s 2:0 pobijedio Liverpool...

Redknappova momčad uoči posljednjeg kola uspjela se probiti na peto mjesto koje vodi u Europa ligu sljedeće sezone. Izborili su to Modrić i suigrači u izravnom dvoboju s Liverpoolom na Anfieldu.

U 9. minuti Tottenham je poveo nakon krasnog  voleja Rafaela van der Vaarta koji je završio u lijevom kutu Reininog gola. Domaći su se pokušali vratiti u utakmicu, no u 56. minuti Pienaar je izborio kazneni udarac, a naš ga je Luka Modrić pretvorio u drugi pogodak Spursa, za konačnih 0:2.

Osim Luke Modrića koji je odigrao odlično kao i uvijek, od hrvatskih nogometaša nastupio je još Niko Kranjčar. No, njega je Redknapp uveo tek u 90. minuti.

Na tablici Premiershipa Tottenham je preokrenuo dva boda deficita i sada ima bod prednosti kolo prije kraja protiv Liverpoola, i bliži je mjestu koje vodi u Europa ligu.

Dodajmo da je Arsenal poražen i drugu utakmicu u nizu, ovaj puta kod kuće protiv Aston Ville. Završilo je 2-1 uz dva gola Darrena Benta (došao do brojke od 17 ligaških golova), no ono najvažnije je to da će Arsenal, pobijedi li Manchester City u utorak Stoke, pasti na četvrto mjesto ljestvice kolo prije kraja sezone. Isto ono vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Na svom Stamford Bridgeu Chelsea je protiv Newcastlea odigrao 2-2 što mu je, uz Arsenalov rezultat, bilo dovoljno za potvrdu drugog mjesta ljestvice na kraju sezone.

West Ham je poražen 3-2 u derbiju začelja kod Wigana što znači i i definitivan pad u Championship.

Wigan još ima teoretku šansu izbjeći istu sudbinu.