Tottenham je u 29. kolu Premiershipa uzeo tek bod kod davljenika Wolverhamptona...

Nogometaši Wolverhamptona nastavljaju biti iznimno neugodni za favorite na svome terenu. Pobijedili su Chelsea, Manchester City i Manchester United, a, u nedjelju su odigrali i 3-3 protiv Tottenhama u 29. kolu Premiershipa...

Poveli su Wolvesi u 20. minuti pogotkom glavom Kevina Doylea uz slabu reakciju vratara Spursa Heurelha Gomesa. Vodu na mlin londonskog kluba s dva je udarca iz daljine vratio Jermain Defoe svojim prvim ligaškim golovima ove sezone. U 30. je minuti bio precizan s otprilike 25 metara, a samo pet minuta kasnije je pogodio s ruba šesnaesterca nakon što se do njega odbila lopta koju je naš Luka Modrić pokušao dodati na drugu stranu.

Wolverhampton je izjednačio u 40. minuti kad je Doyle bio precizan s bijele točke. Prije toga je Alan Hutton u kaznenom prostoru srušio Nenada Milijaša.

Već nakon tri minute igre u nastavku novu je prednost momčadi Harryja Redknappa donio Roman Pavljučenko nakon dodavanja Jermainea Jenasa. U 81. minuti sudac je neopravdano poništio pogodak domaćima zbog prekršaja Richarda Stearmana na Gomesu. Snimka je, međutim, potvrdila da prekršaja nije bilo, štoviše vratar Spursa se objesio na Stearmana. Pravda je donekle zadovoljena u 87. minuti kada je zabio Steven Fletcher nakon dodavanja Matthewa Jarvisa.

Modrić je za Tottenham igrao do 85. minute kada ga je zamijenio Niko Kranjčar. Vedran Ćorluka je još uvijek ozlijeđen, a Stipe Pletikose nije bilo u kadru. U 69. minuti je, pak, u igru ušao Gareth Bale kojeg nije bilo u pogonu od 22. siječnja kad se ozlijedio u utakmici protiv Newcastlea.

Premiership, 29. kolo:

Wolverhampton – Tottenham 3-3 (Doyle 20, 40 - 11m, Fletcher 87 / Defoe 30, 35, Pavljučenko 48)

Liverpool – Manchester United 3-1 (Kuyt 34, 39, 65 / Hernandez 90+2)