VIDEO Sreća ih mazi: Ronaldo spasio neuvjerljivi Real

Jose Mourinho tek je počeo svoju odiseju s Realom a već opasno provocira sreću. Njegova je momčad u trećem kolu Primere izborila tešku pobjedu u gostima kod Real Sociedada...

Slavili su madridski nogometaši u San Sebastianu 2-1 te, zasad privremeno, izbili na prvo mjesto ljestvice.

Dvoboj je sretnim pogotkom iz slobodnog udarca u 75. minuti, nakon što se lopta odbila od jednoga domaćeg igrača u živom zidu, odlučio Cristiano Ronaldo. Prvi je to bio Portugalčev gol za Real ove sezone, te ukupno 27. u 32. prvenstvenom nastupu za kraljevski klub, odnosno 34. u 39. nastupu za Real kad su sva natjecanja u pitanju.

Gosti, inače tek po jalovoj nadmoći u posjedu lopte istaknutiji od domaćih nogometaša, poveli su u 51. minuti nakon krasne individualne akcije Angela di Marije. Argentinac je zabio iz driblinga njegovom slabijom, desnom nogom s lijeve strane svoj premijerni gol za Real.

Deset minuta kasnije, nakon ubacivanja iz skraćenog kornera 19-godišnjeg Francuza Antoinea Griezmanna, na 1-1 je spretno, koljenom, izjednačio iskusni napadač Raul Tamudo.

Upravo je ljevonogi Griezmann, mladi francuski reprezentativac, propustio priliku proslaviti se. Već je u ranoj fazi utakmice propustio dva čista zicera, jednom glavom, jednom nogom. No, ti ga promašaji nsu obeshrabrili, te je nastavio prijetiti Ikeru Casillasu iz svih mogućih pozicija. Pretkraj je dvoboja tako iz jednog centaršuta s lijeve strane pogodio gredu.

Realov je vratar inače primio svoj prvi pogodak ove sezone baš pri prvoj gostujućoj pobjedi Reala.

Najneprijateljskiji je doček od svih Realovih nogometaša u San Sebastianu imao Xabi Alonso. Real Sociedad njegov je matični klub.

Nogometaši Sportinga u Gijonu su bez pomoći Mate Bilića, koji je cijeli tijek dvoboja proveo na klupi, odigrali 2-2 s Athletic Bilbaom upropastivši 2-0 vodstvo. Bod je Baskima donio reprezentativni centarfor Fernando Llorente zabivši u 58. minuti svoj drugi ovosezonski pogodak.

Do prve je pobjede na klupi Mallorce došao danski trener Michael Laudrup. Njegova je momčad u Palmi pobijedili Osasunu 2-0.

Primera, 4. kolo:

Sporting Gijon – Athletic 2-2 (De las Cuevas 12, Sangoy 23 / Gurpegui 28, Llorente 58)

Espanyol – Almeria 1-0 (Callejon 47)

Mallorca – Osasuna 2-0 (Chori 25-11m, De Guzman 93)

Real Sociedad – Real Madrid 1-2 (Tamudo 61 / Di Maria 51, Ronaldo 75)