Nogomet
Nogomet

Pobjedom 3-0 na Anfieldu protiv Newcastlea u ogledu 35. kola Premiershipa, Liverpool je preskočio Tottenham na petom mjestu na ljestvici...

Obje momčadi sada imaju po 55 bodova, ali je Liverpool peti zbog bolje gol-razlike. Doduše, ''redsi'' imaju i utakmicu više od ''spursa'', a dvije više od četvrtog Manchester Cityja, koji im bježi za četiri boda, tako da je nerealno očekivati da bi Liverpool čak mogao i do kvalifikacija za Ligu prvaka sljedeće sezone.

No, činjenica je da momčad Liverpoola pod vodstvom Kennyja Dalglisha igra sve bolje i bolje, kako se sezona bliži kraju. U zadnja četiri kola su ''crveni'' osvojili 10 od mogućih 12 bodova. Newcastle su svladali komotno, bez većih problema. Poveli su u 10. minuti golom Maxija Rodrigeza. Nakon njegovog ne baš dobrog udarca, lopta se odbila od gostujućeg braniča Simpsona i prevarila vratara Krula. Na 2-0 povećao je Kuyt u 59. minuti iz penala kojeg je iznudio Luis Suarez. Urugvajac je i sam bio strijelac u 65. minute, laganim udarcem s nekih 8-9 metara.

Dodajmo još da je bivša zvijezda Newcastlea Andy Carroll, koji je u lukrativnom transferu prešao u siječnju u Liverpool, ušao u igru u 70. minuti. Dočekale su ga ovacije Liverpoolovih navijača, ali i zvižduci gostujućih...

Birmingham i Wolverhampton odigrali su važnu utakmicu u borbi za ostanak u prvoj ligi. Završilo je 1-1. Gosti su poveli u 7. minuti golom Fletchera u 7. minuti iz penala, a izjednačio je Larsson u 27. minuti. Od 29. je domaćin igrao bez isključenog Gardnera. Gosti su i dalje na 19. mjestu, u zoni ispadanja s 34 boda, dok je Birmingham 15. s pet bodova više.