Žestok su verbalni obračun na travnjaku u 25. minuti prve utakmice četvrtfinala Kupa kralja protiv Betisa imali nogometaši Barcelone, Gerard Pique i Dani Alves...

Iako je na kraju slavila s uvjerljivih 5-0, Barceloni nije išlo protiv drugoligaša u prvom poluvremenu utakmice na Nou Campu. Vodeći i prvi od svoja tri gola Leo Messi zabio je tek u završnici prvog dijela, a Betis je prije toga imao tri vrlo izgledne situacije za ugrožavanje domaćeg gola, dok je nakon vodstva zatresao gredu.

U spomenutoj 25. minuti nesporazum između Piquea i Danija Alvesa ostavio je samoga gostujućeg napadača Rubena Castra u prilici koju ovaj nije uspio iskoristiti.

Pique se zbog toga žestoko obrušio na brazilskog beka proglasivši ga krivcem za priliku gostiju, na što mu je ovaj jednakom mjerom uzvratio. Španjolski je reprezentativni stoper i lider Barcelonine igre iz posljednjeg reda potom odgurnuo suigrača.

>> VIDEO: Messi hat-trickom pokazao zašto je najbolji

Alves je tada želio nastaviti prepirku, no Pique se odmaknuo od njega otvorivši se golmanu Pintu na dodavanje, šaljući pritom Brazilca na njegovu poziciju uz aut-liniju. Ovaj je to, malo-pomalo, i učinio.