Golom nakon prekida, atipično za njih, nogometaši Barcelone pobijedili su u gostima Villarreal na Madrigalu 1-0 u subotnjem dvoboju 30. kola španjolskoga nogometnog prvenstva...

Gol su iskombinirala jedina dvojica viših nogometaša u redovima Guardioline momčadi. Nakon kornera s desne strane zadnji veznjak Busquets je prenio loptu glavom s prve na drugu vratnicu, gdje je stoper Pique izbjegao zaleđe, fantastično primio loptu na prsa i zakucao je volejem iza leđa odličnoga domaćeg vratara Diega Lopeza. Bio je to njegov drugi ovosezonski pogodak.

Lopez je obranio nekoliko fantastičnh lopti, ali isto je s druge strane učinio i Victor Valdes, pogotovo u 85. minuti, kada je obranio volej-udarac Santija Cazorle iz neposredne blizine.

Pique je tako odveo Barcelonu na osam bodova razmaka od Real Madrida osam kola prije kraja.

Uspio je pritom Guardiola djelomično sačuvati Lionela Messija, kojeg je uveo u igru u 52. minuti.

Nemilosrdan je prema bivšem klubu, iz kojeg je ljetos stigao u Valenciju, bio Roberto Soldado. Zabio je 25-godišnji napadač sva četiri gola u 4-2 pobjedi Valencije na gostovanju kod Getafea, i to sva četiri u drugom poluvremenu, od 46. do 77. minute. U prvom poluvremenu, koje je završilo vodstvom Getafea 1-0, propustio je krvnik dojučerašnjih suigrača još dvije fantastične prigode.

Ukupno je ove sezone nakon ova četiri gola Soldado na deset postignutih golova u prvenstvu.