Košarka
Košarka

Eurokup, četvrtfinale: UNIKS slavio u Italiji, Repeša zadovoljan

Odigrane su prve četvrtfinalne utakmice košarkaškog Eurocupa, a vrlo povoljne rezultate prije uzvrata su ostvarili UNIKS, Cajasol i Benetton...

Prvospomenuta momčad je pobijedila kod Pepsi Caserte 90-84, pa bi na svom parketu trebala imati jednostavan posao. Uostalom, i prije početka četvrtfinala je UNIKS nazvan i prvim favoritom ovog natjecanja, unatoč tome što će Benetton, prođe li ovu fazu natjecanja, biti domaćin Final Foura.

Hrvatski košarkaš Marko Popović je bio vrlo dobar u svom nastupu za UNIKS, pa je za 25 minuta postigao 11 poena uz šest asistencija i tri skoka. Za dva poena je gađao 2-2, za tri 1-5, a s linije slobodnih bacanja 4-6. Imao je tri izgubljene i jednu ukradenu loptu.

Najbolji je strijelac kod pobjednika UNIKS-a bio Veremenko sa 30 poena i 12 skokova.

Benetton, kojeg vodi hrvatski strateg Jasmin Repeša, je gostovao u Njemačkoj kod Göttingena, te odigrao 66-66. Hrvoje Perić je za Benetton odigrao 20 minuta, a za to je vrijeme postigao šest poena. Imao je jednu asistenciju i četiri skoka. Za dva poena je gađao 3-6, dok je promašio po dva šuta za tricu i s linije slobodnih bacanja. Sa 22 poena je najbolji strijelac bio Alessandro Gentile.

"Žao mi je što nismo pobijedili jer smo vodili šest razlike, ali nismo uspjeli. No, ostalo je još 40 minuta igre i sad kad smo upoznali protivničku momčad moramo se skroz prilagoditi na njihov način igre. Nadam se da ćemo biti spremni ostvariti prolaz na Final Four pred našim navijačima", rekao je nakon utakmice Repeša.

Uzvratne se utakmice igraju 30. ožujka, a ukupni pobjednici idu na Final Four kojeg će organizirati Treviso.