Iako derbi 33. kola Premiershipa na Emiratesu nije bio odveć kvalitetan, u samoj završnici se zakotrljao čitav val uzbuđenja. Bilo je zanimljivo i pred mikrofonima nakon utakmice…

Utakmica je završila rezultatom 1-1, koji je na kraju donio puno više veselja gostima iz Liverpoola. Arsenal je sada praktički ispao iz utrke za naslovom prvaka, jer za Manchester Unitedom zaostaje šest bodova.

>> VIDEO Drama: Arsenal zabio u osmoj minuti sudačke nadoknade pa doživio šok!

Iskusni branič Liverpoola Jamie Carragher u 56. minuti se sudario sa suigračem Johnom Flanaganom. Na terenu mu je dugo pružana pomoć, dobio je Schanzov ovratnik i kisik, a prekid je, prije no što je iznesen na nosilima, trajao više od šest minuta.

Zbog toga je sudac Andre Marriner pokazao čak 8 minuta sudačke nadoknade. Upravo u dodatku su gledatelji i vidjeli najveća uzbuđenja, oba pogotka iz penala, a domaći igrači i navijači su u vrlo kratkom vremenu prošli put do ushićenja i nazad do razočaranja, jer njihovi ljubimci, po svemu sudeći, niti ove sezone neće osvojiti prvenstvo, kao niti jedan drugi trofej.

Robin van Persie donio je vodstvo domaćoj momčad u osmoj minuti nadoknade vremena realiziravši penal koji je iznudio Cesc Fabregas nakon što ga je sapleo Jay Spearing. Na sličan način Emmanuel Eboue tri je minute kasnije u 16-ercu srušio Lucasa Leivu u situaciji koja nije nudila veliku opasnost po gol domaćina, što je u pogodak u 102. minuti pretvorio Dirk Kuyt.

Nakon utakmice su TV kamere uhvatile verbalni sukob dvojice menadžera. Točnije, uhvatile su trenutak u kojem Liverpoolova legenda Kenny Dalglish ljutito odmahuje Arseneu Wengeru. Nešto mu je i rekao, što zacijelo nije bilo baš najpristojnije. Potvrdio je to i sam Dalglish.

''Radije ne bih ponovio što sam mu rekao. Ne vidim zbog čega bi uopće razgovor između dvojice menadžera na klupama bio relevantan nakon utakmice kao što je bila ova. Nije vrijedno niti jednu sekundu potrošiti na priču o tome'', rekao je Dalglish, no mediji su otkrili kako je Wengeru poručio da 'odj…'.

Wenger je nakon posljednjeg sučevog zvižduka krenuo prema sudačkoj postavi. Sudeći po gestikulacijama, sasvim sigurno im ''nije čestitao na dobro obavljenom poslu''.

''Liverpool je svoj pogodak zabio tri minute nakon isteka sudačke nadoknade. Bilo je označeno osam minuta dodatka, a gosti su zabili nakon 11. minute dodatnog vremena'', objasnio je svoje nezadovoljstvo Wenger.

Ujedno se francuski stručnjak pitao da li je to uopće i bila situacija za penal…

''Lucas je to inteligentno odigrao. Trčao je i odjednom je stao, te je baš iznudio prekršaj, ako je bio. Sudac kaže da jest, tu ne možemo ništa učiniti.''

Vratimo se Dalglishu, koji je prokomentirao i Carragherovo stanje. ''On je već u svlačionici bio kao nov. Barem je on tako tvrdio. Brinuli smo se zbog njega, ali, bit će sve u redu s njime.''

Netko je zlobno primijetio kako je Liverpool na ovaj način izravno pomogao svom najljućem rivalu Manchester Unitedu.

''Nikada ne igramo za druge, već samo za sebe. Uostalom, pobijedili smo nedavno Manchester United 3-1, zar smo i onda pomagali nekom drugome? Gledamo samo na sebe. Bit će do kraja sezone još uzbuđenja i preokreta na utakmicama. U mojim očima, Liverpool je još uvijek najbolji klub u Engleskoj. Čudno je kako tako dugo nije bio prvak'', ekao je Dalglish, koji je 1990. godine kao menadžer ''redsa'' osvojio 18. i još uvijek zadnji naslov prvaka Engleske. Godinu dana kasnije otišao je iz Liverpoola, u kojeg se opet vratio 20 godina kasnije, ovoga puta u svojstvu privremenog menadžera, do kraja sezone.