Na kraju natjecanja u skupini C Lige prvaka možemo konstatirati kako Manchester United ipak nije uspio nakon šest ogleda ostati bez netaknute mreže, kao i da je turski Bursaspor ipak uzeo prvi bod u posljednjem kolu...

Manchester United i Valencia (1-1) su se na Old Traffordu borili za prvo mjesto u skupini, te je dugo vremena momčad s Mestalle prijetila da bi mogla u tom pogledu zagorčati život Alexu Fergusonu i njegovim igračima. Nakon što je domaći sastav, u skoro kompletno najjačoj postavi, propustio nekoliko izglednih prilika, uslijedila je kazna na drugoj strani.

Dobro su kontru izveli igrači Valencije u 32. minuti, Dominguez je lijepo vidio natrčalog Pabla Hernandeza, a ovom nije bilo teško svladati Bena Amosa za 1-0 gostujuće momčadi. I nakon toga je Manchester United dominirao, te su se "nastanili" u suparničkom šesnaestercu. Nekada nisu imali niti sreće, pa je tako Wayne Rooney udarcem iz daljine uzdrmao gredu. Ipak, bolju igru je domaća momčad naplatila u 62. minuti kada je Anderson na asistenciju Parka izjednačio na 1-1. Do kraja je mogla domaća momčad i pobijediti, no na kraju je semafor ispisao miroljubivi remi.

>> VIDEO: Kranjčar se teže ozlijedio u golijadi Spursa?

>> VIDEO: Ove škarice su zasjenile sve golove LP-a!

>> VIDEO: Kopenhagen senzacionalno do drugog kruga

Isti rezultat se dogodio u Bursi gdje je turski prvak Bursaspor došao do prvog boda u svojoj premijernoj sezoni nastupanja u Ligi prvaka. Za taj bod su morali pošteno "krvariti" jer su već od 20. minute bili u rezultatskom minusu (strijelac Miller za Škote). Ipak, srčana igra domaćih na kraju se isplatila, a jedanaest minuta prije kraja je Yildirim postigao gol za 1-1. Bio je to tek drugi pogodak Bursaspora u šest ovosezonskih utakmica, no pošteno su ga proslavili s navijačima, pa se tako jedan od njih probio sve do travnjaka i bacio u klupko svojih miljenika.

Europa liga je, dakako, za Bursaspor ostala miljama daleko, a u njoj će se naći škotski prvak.